Permissions Variable (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: edit permissions
pt: editar permissões

en: @name <em>(locked)</em>
pt: @name <em>(trancado)</em>
