Persistent Login (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: security
nl: veiligheid

en: Security
nl: Beveiliging

en: Remember me
nl: Onthoud mij

en: Remembered logins
nl: Opgeslagen logins

en: You have
nl: U heeft

en: erase persistent logins now
nl: blijvende logins nu verwijderen

en: @acct %n persistent login session(s) created with the "Remember Me" login option on this site.  If you no longer trust the computer(s) on which these remembered sessions were created or think your account has been compromised for any reason, you can !erase_link.  This will not log you out of your current session but you will have to provide your username and password to log in the next time you visit this site.
nl: @acct %n blijvende login sessie aangemaakt met de "Onthoud mij" optie op deze site. Als u de computer waarop dit is gebeurd hier niet meer voor vertrouwd of als u denkt dat er misbruik van uw account wordt gemaakt, dan kunt u de blijvende login !erase_link. U wordt dan nu niet uitgelogd, maar zal de volgende keer wel weer met uw gebruikersnaam en wachtwoord in moeten loggen.
