Mozilla Persona (7.x-1.12) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: user
da: bruger

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Preview
da: Gennemse

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: General
da: Generelt

en: Button
da: Knap

en: Session closed for %name.
da: Session lukket for %name.

en: Buttons
da: Knapper

en: Style
da: Typografi

en: Authentication
da: Godkendelse

en: Form
da: Formular

en: Account
da: Konto

en: Sign out
da: Log ud

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your email address.
da: Tak for din ansøgning om en konto. Din konto afventer godkendelse af en administrator.<br />I mellemtiden er yderligere instruktioner blevet sendt til din e-mail-adresse.
