Mozilla Persona (7.x-1.12) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: user
id: anggota

en: Email address
id: Alamat email

en: Preview
id: Pratinjau

en: General
id: Umum

en: Button
id: Tombol

en: Session closed for %name.
id: Sesi ditutup untuk %name.

en: Buttons
id: Tombol

en: Style
id: Gaya

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Form
id: Formulir

en: Account
id: Keanggotaan

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your email address.
id: Terima kasih telah mengajukan permohonan akun. Akun Anda saat ini sedang menunggu persetujuan dari administrator situs.<br />Sementara itu, pesan selamat datang dengan instruksi lebih lanjut telah dikirim ke alamat email Anda.
