Mozilla Persona (7.x-1.14) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: General
nl: Algemeen

en: Button
nl: Knop

en: Session closed for %name.
nl: Sessie gesloten voor %name.

en: Buttons
nl: Knoppen

en: Style
nl: Stijl

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Form
nl: Formulier

en: Sign out
nl: Uitloggen

en: Sign in
nl: Inloggen

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your email address.
nl: Hartelijk dank voor het aanvragen van een account. Uw account wacht momenteel op goedkeuring van de sitebeheerder.<br />In de tussentijd is er een welkomstbericht met nadere instructies naar uw e-mailadres gestuurd.
