Mozilla Persona (7.x-1.15) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: user
it: utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Preview
it: Anteprima

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: General
it: Generale

en: Button
it: Pulsante

en: Session closed for %name.
it: Sessione chiusa per %name.

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Style
it: Stile

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Account
it: Profilo

en: Sign out
it: Esci

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your email address.
it: Grazie per la richiesta di un profilo. Il tuo profilo è attualmente in attesa di approvazione da parte dell'amministratore del sito.<br /> Nel frattempo, un messaggio di benvenuto con ulteriori istruzioni è stato inviato al tuo indirizzo e-mail.
