Mozilla Persona (7.x-1.16) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: user
de: Benutzer

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Preview
de: Vorschau

en: Background Color
de: Hintergrundfarbe

en: General
de: Allgemein

en: Session closed for %name.
de: Die Sitzung für %name wurde beendet.

en: Style
de: Darstellung

en: Authentication
de: Authentifizierung

en: Form
de: Formular

en: Account
de: Benutzerkonto

en: Sign out
de: Abmelden

en: Site Logo
de: Logo der Website

en: Privacy Policy
de: Datenschutzrichtlinie

en: Sign in
de: Anmelden

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your email address.
de: Danke für Ihren Antrag auf ein Benutzerkonto. Ihr Konto wartet derzeit auf Genehmigung durch den Website-Administrator.<br />In der Zwischenzeit wurde eine Willkommensnachricht mit weiteren Hinweisen an Ihre E-Mail-Adresse gesendet.
