Mozilla Persona (7.x-1.8) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: user
pt: usuário

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: General
pt: Geral

en: Button
pt: Botão

en: Session closed for %name.
pt: Sessão encerrada para %name.

en: Buttons
pt: Botões

en: Style
pt: Estilo

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Form
pt: Formulário

en: Account
pt: Conta

en: Sign out
pt: Sair

en: Privacy Policy
pt: Política de Privacidade

en: Sign in
pt: Autenticar-se

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your email address.
pt: Obrigado por se inscrever para uma conta. Sua conta está atualmente com aprovação pendente pelo administrador do site.<br />Enquanto isso, uma mensagem de boas-vindas com instruções adicionais foi enviada para o seu endereço de e-mail.
