Mozilla Persona (7.x-1.8) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: user
ro: utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Button
ro: Buton

en: Session closed for %name.
ro: A fost închisă sesiunea pentru %name.

en: Buttons
ro: Butoane

en: Style
ro: Stil

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Form
ro: Formular

en: Account
ro: Cont

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your email address.
ro: Vă mulțumim că ați aplicat pentru un cont. În acest moment, contul dumneavoastră așteaptă aprobarea administratorului.<br />Între timp, v-a fost trimis, pe adresa de email, un mesaj de bun venit care conține și intrucțiuni suplimentare.
