Personalize (7.x-1.0-beta12) - en to bn translation catalogue (23 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Block title
bn: ব্লক শিরোনাম

en: The title of the block as shown to the user.
bn: ব্লকের শিরোনাম যেভাবে ব্যবহারকারীর কাছে প্রদর্শিত হবে।

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: All
bn: সমস্ত

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Block
bn: ব্লক

en: General
bn: সাধারণ

en: Allowed HTML tags
bn: অনুমোদিত HTML ট্যাগসমূহ
