Personalize (7.x-1.0-beta13) - en to bo translation catalogue (50 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Pages
bo: དྲ་ངོས

en: delete
bo: བསུབ

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Action
bo: བྱ་འགུལ

en: Block title
bo: ལྷུ་ལག་གི་ཁ་བྱང

en: The title of the block as shown to the user.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་སྟོན་དགོས་པའི་ལྷུ་ལག་གི་ཁ་བྱང་།

en: Advanced options
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་གདམ་ཚན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Test
bo: ཚོད་ལྟ

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Export
bo: ཕྱིར་འདྲེན

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Add new
bo: གསར་བ་ཁ་སྣོན

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: All
bo: ཡོངས

en: Done
bo: བསྒྲུབ་ཚར

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Overridden
bo: བརྗེས་ཚར་བ

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Advanced
bo: མཐོ་རིམ

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Clone
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Operator
bo: བཀོལ་སྤྱོད་མཁན

en: Operation
bo: བཀོལ་སྤྱོད

en: Allowed HTML tags
bo: སྤྱོད་ཆོག་པའི་HTML ཡི་མཚན་བྱང

en: Revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Info
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Testing
bo: ཚོད་ལྟ་བྱེད་པ

en: Block description
bo: ལྷུ་ལག་གི་གསལ་བཤད

en: Blocks
bo: ལྷུ་ལག

en: Block body
bo: ལྷུ་ལག་གི་གཞུང་དངོས

en: The content of the block as shown to the user.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་སྟོན་དགོས་པའི་ལྷུ་ལག་གི་ནང་དོན།

en: Context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: Add context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཁ་སྣོན

en: contains
bo: ཚུད་པ

en: Administrative title
bo: དོ་དམ་གྱི་ཁ་བྱང

en: Ensure that each block description is unique.
bo: ལྷུ་ལག་་རེ་རེའི་གསལ་བཤད་ནི་ཁྱད་པར་ཅན་ཡིན་པར་ངེས་གཏན་བྱོས།

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་ལྷུ་ལག་གི་གསལ་བཤད་མདོར་བསྡུས་ཞིག་སྟེ། <a href="@overview">ལྷུ་ལག་གི་དོ་དམ་དྲ་ངོས་</a>་སུ་སྤྱོད་རྒྱུ་ཡིན།

en: Personalization
bo: རང་གིས་དགོས་འདོད་ལྟར་བཟོ་བ
