Personalize (7.x-1.0-beta18) - en to da translation catalogue (66 entries)

en: Title
da: Titel

en: Pages
da: Sider

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Action
da: Handling

en: Block title
da: Titel

en: The title of the block as shown to the user.
da: Blokkens titel. Vises til brugerne.

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Export
da: Eksportér

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Add new
da: Tilføj ny

en: Text
da: Tekst

en: Options
da: Valg

en: All
da: Alle

en: Done
da: Færdig

en: Block
da: Blok

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: Advanced
da: Avanceret

en: General
da: Generelt

en: Goal
da: Mål

en: Clone
da: Klon

en: Operator
da: Operand

en: Operation
da: Handling

en: minutes
da: minutter

en: Allowed HTML tags
da: Tilladte HTML-tags

en: equals
da: lig med

en: greater than
da: større end

en: less than
da: mindre end

en: Revert
da: Gendan

en: All pages
da: Alle sider

en: Completed
da: Gennemført

en: Testing
da: Test

en: Block description
da: Beskrivelse

en: Blocks
da: Blokke

en: Block body
da: Indhold

en: The content of the block as shown to the user.
da: Blokkens indhold. Vises til brugerne.

en: Select a block
da: Vælg en blok

en: Context
da: Kontekst

en: Add context
da: Tilføj kontekst

en: contains
da: indeholder

en: Report
da: Rapport

en: Campaigns
da: Kampagner

en: Add variation
da: Tilføj variation

en: Add a class
da: Tilføj en klasse

en: Control
da: Kontrollér

en: ends with
da: slutter med

en: Campaign name
da: Kampagnenavn

en: Select an action
da: Vælg en handling

en: Paused
da: På pause

en: Filter by type
da: Filtrér på type

en: Administrative title
da: Administrativ titel

en: Elements
da: Elementer

en: Ensure that each block description is unique.
da: Garantér at hver blokbeskrivelse er unik.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
da: En kort beskrivelse af din blok. Beskrivelsen bruges på <a href="@overview">siden med blokindstillingerne</a>.

en: Personalization
da: Personalisering

en: View reports
da: Se rapporter
