Personalize (7.x-1.0-beta18) - en to th translation catalogue (42 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Pages
th: หน้า

en: delete
th: ลบ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Action
th: แอคชั่น

en: Block title
th: ชื่อบล็อค

en: The title of the block as shown to the user.
th: ชื่อของบล็อคที่แสดงให้ผู้ชมเห็น

en: Advanced options
th: ตัวเลือกเพิ่มเติม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: edit
th: แก้ไข

en: Export
th: ส่งออก

en: Save
th: บันทึก

en: Add new
th: เพิ่มใหม่

en: Text
th: ข้อความ

en: Options
th: ตัวเลือก

en: All
th: ทั้งหมด

en: Done
th: เสร็จสิ้น

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: General
th: ทั่วไป

en: Clone
th: โคลน

en: Operator
th: ผู้ประกอบการ

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Allowed HTML tags
th: อนุญาตให้ใช้แท็ก HTML

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Info
th: ข้อมูล

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Blocks
th: บล็อค

en: Block body
th: เนื้อหาในบล็อก

en: The content of the block as shown to the user.
th: เนื้อหาของบล็อคที่แสดงให้ผู้ชมเห็น

en: Context
th: บริบท

en: contains
th: ประกอบด้วย

en: Administrative title
th: หัวข้อด้านการบริหาร

en: Ensure that each block description is unique.
th: ต้องแน่ใจว่าคำอธิบายบล็อคแต่ละอัน ไม่ซ้ำกัน

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
th: คำอธิบายย่อสำหรับบล็อคของคุณ โดยคำอธิบายนี้จะแสดงใน <a href="@overview">หน้าบริหารบล็อค</a>

en: Personalization
th: การทำให้เป็นส่วนตัว

en: View reports
th: ดูรายงาน
