Personalize (7.x-1.0-beta7) - en to fa translation catalogue (57 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Action
fa: عملکرد

en: Block title
fa: عنوان بلوک

en: The title of the block as shown to the user.
fa: عنوان بلوک که به کاربر نشان داده می‌شود.

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Edit
fa: ویرایش

en: Test
fa: آزمایش

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Export
fa: استخراج

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Add new
fa: افزودن جدید

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: All
fa: همه

en: Done
fa: انجام

en: Block
fa: بلوک

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Normal
fa: عادی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: General
fa: عمومی

en: Clone
fa: تکرار

en: Operator
fa: عملگر

en: Operation
fa: عملکرد

en: minutes
fa: دقیقه

en: Allowed HTML tags
fa: برچسب‌های مجاز HTML

en: equals
fa: برابر

en: Revert
fa: بازگشت

en: Info
fa: اطلاعات

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Testing
fa: آزمایش

en: Resume
fa: از سر گرفتن

en: Block description
fa: توضیحات بلوک

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Block body
fa: بدنه بلوک

en: The content of the block as shown to the user.
fa: محتوای بلوک که به کاربر نشان داده می‌شود.

en: Context
fa: زمینه

en: contains
fa: شامل

en: Report
fa: گزارش

en: ends with
fa: خاتمه می‌یابد به

en: Elements
fa: عنصرها

en: Ensure that each block description is unique.
fa: مطمئن شوید که توصیف هر بلوک منحصر به فرد است.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
fa: خلاصه‌ای از توصیف بلوک. که در <a href="@overview">صفحه مدیریت بلوک‌ها</a> استفاده می‌شود.

en: Personalization
fa: سفارشی سازی

en: View reports
fa: مشاهده گزارش‌ها

en: starts with
fa: شروع می‌شود با
