Personalize (7.x-1.0-beta9) - en to kn translation catalogue (49 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Rename
kn: ಹೆಸರನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Resume
kn: ಮರಳಿ ಆರಂಭಿಸು

en: Running
kn: ಚಾಲನೆಯಲ್ಲಿರುವ

en: Blocks
kn: ಇಟ್ಟಿಗೆಗಳು

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: contains
kn: ಹೊಂದಿರುವ

en: Report
kn: ವರದಿ

en: Element
kn: ಘಟಕ

en: Control
kn: ನಿಯಂತ್ರಣ

en: Rendering
kn: <b>ರೆಂಡರಿಂಗ್</b>

en: ends with
kn: ಇದರೊಂದಿಗೆ ಮುಗಿಯುತ್ತದೆ

en: Pause
kn: ತಾತ್ಕಲಿಕ ತಡೆ

en: Paused
kn: ತಾತ್ಕಾಲಿಕ ತಡೆಯಾಗಿದೆ

en: Hide info
kn: ಮಾಹಿತಿ ಅಡಗಿಸು
