Personalize (7.x-1.0-beta9) - en to ru translation catalogue (82 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Pages
ru: Страницы

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Action
ru: Действие

en: Block title
ru: Заголовок блока

en: The title of the block as shown to the user.
ru: Заголовок блока, как он будет показан пользователю.

en: Advanced options
ru: Дополнительные настройки

en: Edit
ru: Редактировать

en: Test
ru: Тест

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Export
ru: Экспортировать

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Add new
ru: Добавить новый

en: Rename
ru: Переименовать

en: Add another
ru: Добавить еще

en: Options
ru: Настройки

en: All
ru: Все

en: Done
ru: Готово

en: Block
ru: Блок

en: Overridden
ru: Переопределён

en: Normal
ru: Нормальный

en: Advanced
ru: Расширенные

en: General
ru: Общий

en: Start
ru: Начало

en: Variation
ru: Вариант

en: Goal
ru: Цель

en: Clone
ru: Клонировать

en: Operator
ru: Оператор

en: Operation
ru: Действие

en: minutes
ru: минут

en: Allowed HTML tags
ru: Допустимые HTML-теги

en: equals
ru: равно

en: greater than
ru: больше чем

en: less than
ru: меньше чем

en: Revert
ru: Вернуть

en: Info
ru: Инфо

en: All pages
ru: Все страницы

en: Completed
ru: Завершено

en: Testing
ru: Тестирование

en: Resume
ru: Продолжить

en: Running
ru: Запущен

en: Block description
ru: Описание блока

en: Blocks
ru: Блоки

en: Block body
ru: Содержимое блока

en: The content of the block as shown to the user.
ru: Содержимое блока, как оно будет показано пользователю.

en: Select a block
ru: Выбор блока

en: Context
ru: Контекст

en: Add context
ru: Добавить контекст

en: contains
ru: содержит

en: Report
ru: Отчёт

en: Element
ru: Элемент

en: Variations
ru: Вариации

en: Add variation
ru: Добавить вариант

en: Add a class
ru: Добавить класс

en: Control
ru: Управление

en: Rendering
ru: Рендеринг

en: ends with
ru: оканчивается на

en: Pause
ru: Пауза

en: Select an action
ru: Выберите действие

en: Filter by type
ru: Фильтр по типу

en: Administrative title
ru: Административный заголовок

en: Not started
ru: Не начато

en: Elements
ru: Элементы

en: Ensure that each block description is unique.
ru: Удостоверьтесь, что каждый блок имеет уникальное описание.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
ru: Описание блока показывается на <a href="@overview">странице блоков</a>.

en: Personalization
ru: Персонализация

en: View reports
ru: Просмотр отчётов

en: Goals
ru: Цели

en: starts with
ru: начинается с

en: Option Sets
ru: Наборы опций

en: Personalize
ru: Персонализировать
