Personalize (7.x-1.0-rc13) - en to hr translation catalogue (48 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Pages
hr: Stranice

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Action
hr: Akcija

en: Block title
hr: Naziv bloka

en: The title of the block as shown to the user.
hr: Naziv bloka koji se prikazuje korisnicima.

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Weight
hr: Težina

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Export
hr: Izvezi

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Add new
hr: Dodaj novi

en: Text
hr: Tekst

en: Options
hr: Opcije

en: All
hr: Svi

en: Done
hr: Gotovo

en: Block
hr: Blok

en: Overridden
hr: Premošteno

en: Normal
hr: Normalno

en: Advanced
hr: Napredno

en: General
hr: Općenito

en: Start
hr: Početak

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Operation
hr: Operacija

en: Change
hr: Promijeni

en: Allowed HTML tags
hr: Dopuštene HTML oznake

en: Revert
hr: Vrati

en: Testing
hr: Testiranje

en: Resume
hr: Nastavi

en: Block description
hr: Opis bloka

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Block body
hr: Tijelo bloka

en: The content of the block as shown to the user.
hr: Sadržaj bloka koji se prikazuje korisnicima.

en: Context
hr: Kontekst

en: Pause
hr: Zaustavi

en: Ensure that each block description is unique.
hr: Opisi blokova bi trebali biti jedinstveni.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
hr: Kratki opis vašeg bloka. Koristi se na stranici <a href="@overview">Upravljanje blokovima</a>.

en: Personalization
hr: Personalizacija
