Personalize (7.x-1.0-rc13) - en to nl translation catalogue (78 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Pages
nl: Pagina's

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Value
nl: Waarde

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Action
nl: Actie

en: Block title
nl: Bloktitel

en: The title of the block as shown to the user.
nl: De titel van een blok zoals getoond aan de gebruiker.

en: Advanced options
nl: Uitgebreide opties

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Export
nl: Exporteren

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Add new
nl: Nieuwe toevoegen

en: Text
nl: Tekst

en: Rename
nl: Naam wijzigen

en: Add another
nl: Nog een toevoegen

en: Options
nl: Opties

en: All
nl: Alle

en: Done
nl: Gereed

en: Block
nl: Blok

en: Overridden
nl: Overschreven

en: Normal
nl: Normaal

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: General
nl: Algemeen

en: Start
nl: Begin

en: Goal
nl: Doel

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Operation
nl: Bewerking

en: minutes
nl: minuten

en: Change
nl: Wijzigen

en: Allowed HTML tags
nl: Toegestane HTML-elementen

en: equals
nl: is gelijk aan

en: greater than
nl: groter dan

en: less than
nl: kleiner dan

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Completed
nl: Voltooid

en: Testing
nl: Tests

en: Resume
nl: Hervatten

en: Running
nl: Bezig met uitvoeren

en: Complete
nl: Voltooid

en: Block description
nl: Blokbeschrijving

en: Blocks
nl: Blokken

en: Block body
nl: Blokinhoud

en: The content of the block as shown to the user.
nl: De inhoud van een blok zoals getoond aan de gebruiker.

en: Select a block
nl: Selecteer een blok

en: contains
nl: bevat

en: Report
nl: Rapport

en: Campaigns
nl: Campagnes

en: Campaign
nl: Campagne

en: Debug mode
nl: Debug modus

en: Variations
nl: Variaties

en: Add variation
nl: Variatie toevoegen

en: Add a class
nl: Voeg een klasse toe

en: Control
nl: Beheer

en: ends with
nl: eindigt met

en: Pause
nl: Pauze

en: Change status
nl: Status aanpassen

en: Administrative title
nl: Beheertitel

en: Elements
nl: Elementen

en: Ensure that each block description is unique.
nl: Zorg ervoor dat iedere blokbeschrijving uniek is.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
nl: Een korte beschrijving van het blok. Wordt gebruikt op de <a href="@overview">beheerpagina voor Blokken</a>.

en: Personalization
nl: Personalisatie

en: Winner
nl: Winnaar

en: View reports
nl: Rapportages bekijken

en: Learn more
nl: Meer te weten komen

en: Goals
nl: Doelen

en: starts with
nl: begint met

en: Delete campaign
nl: Campagne verwijderen

en: Personalize
nl: Personaliseer

en: Edit text
nl: Tekst bewerken
