Personalize (7.x-1.0-rc5) - en to jv translation catalogue (43 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Pages
jv: Kācā

en: delete
jv: busak

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Action
jv: Aksi

en: Block title
jv: Judhul blok

en: The title of the block as shown to the user.
jv: Judhul blok sing ditudhuhna marang panganggo.

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Edit
jv: Sunting

en: Test
jv: Ujian

en: Weight
jv: Urutan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Export
jv: Ngékspor

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Add new
jv: Tambah anyar

en: Text
jv: Teks

en: Options
jv: Opsi

en: All
jv: Kabèh

en: Done
jv: Rampung

en: Block
jv: Blok

en: Overridden
jv: Ditumpuk

en: Advanced
jv: Mahir

en: General
jv: Umum

en: Operation
jv: Operasi

en: Allowed HTML tags
jv: Tag HTML sing diidinaké

en: Revert
jv: Baléknā

en: Testing
jv: Ujian

en: Block description
jv: Katrangan blok

en: Blocks
jv: Blok

en: Block body
jv: Isi blok

en: The content of the block as shown to the user.
jv: Isiné blok sing diketokaké marang panganggo.

en: Context
jv: Konték

en: Ensure that each block description is unique.
jv: Pastekaké yén saben blok nduwéni katrangan sing unik.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
jv: Katrangan ringkes block sampéyan. Dienggo nang <a href="@overview">kaca Blok administrasi</a>.

en: Personalization
jv: Personalisasi
