Personalize (7.x-1.0-rc9) - en to fi translation catalogue (66 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Pages
fi: Sivut

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Type
fi: Tyyppi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Action
fi: Toiminto

en: Block title
fi: Lohkon otsikko

en: The title of the block as shown to the user.
fi: Lohkon otsikko sellaisena kuin se näytetään käyttäjille.

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Test
fi: Testi

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Export
fi: Vie

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Add new
fi: Lisää uusi

en: Text
fi: Teksti

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Options
fi: Valinnat

en: All
fi: Kaikki

en: Done
fi: Tehty

en: Block
fi: Lohko

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: Normal
fi: Normaali

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Start
fi: Alkaa

en: Goal
fi: Tavoite

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Operator
fi: Operaattori

en: Operation
fi: Toimenpide

en: minutes
fi: minuutti / minuutit

en: Change
fi: Muuta

en: Allowed HTML tags
fi: Sallitut HTML-tagit

en: equals
fi: yhtä kuin

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Info
fi: Tieto

en: Completed
fi: Valmis

en: Testing
fi: Testaus

en: Resume
fi: Jatka

en: Complete
fi: Valmis

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Block body
fi: Lohkon sisältö

en: The content of the block as shown to the user.
fi: Lohkon sisältö sellaisena, kuin se näytetään käyttäjille.

en: Context
fi: Konteksti

en: Add context
fi: Lisää konteksti

en: contains
fi: sisältää

en: Report
fi: Raportoi

en: Element
fi: Elementti

en: Add variation
fi: Lisää variaatio

en: ends with
fi: päättyy

en: Pause
fi: Pysäytä

en: Administrative title
fi: Ylläpidollinen otsikko

en: Elements
fi: Elementit

en: Ensure that each block description is unique.
fi: Varmista että jokainen lohkon kuvaus on yksilöllinen.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
fi: Yksinkertainen kuvaus lohkollesi. Kuvaus näytetään <a href="@overview">lohkojen ylläpitosivulla</a>.

en: Personalization
fi: Personointi

en: starts with
fi: Alkaa
