Personalize (7.x-1.0-rc9) - en to lt translation catalogue (59 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Pages
lt: Puslapiai

en: delete
lt: šalinti

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Content
lt: Turinys

en: Value
lt: Reikšmė

en: Type
lt: Tipas

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Action
lt: Veiksmas

en: Block title
lt: Bloko pavadinimas

en: The title of the block as shown to the user.
lt: Pavadinimas, kurį matys nariai.

en: Advanced options
lt: Daugiau nuostatų

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Test
lt: Testas

en: Weight
lt: Svoris

en: Name
lt: Pavadinimas

en: edit
lt: redaguoti

en: Export
lt: Eksportuoti

en: Save
lt: Saugoti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Add new
lt: Pridėti naują

en: Text
lt: Tekstas

en: Options
lt: Nustatymai

en: All
lt: Visi

en: Done
lt: Atlikta

en: Block
lt: Blokas

en: Overridden
lt: Perrašyta

en: Normal
lt: Normalus

en: Advanced
lt: Papildomai

en: General
lt: Bendras

en: Start
lt: Pradžia

en: Goal
lt: Tikslas

en: Clone
lt: Klonuoti

en: Operator
lt: Operatorius

en: Operation
lt: Veiksmai

en: minutes
lt: minutės

en: Change
lt: Keisti

en: Allowed HTML tags
lt: Leidžiamos HTML žymės

en: Revert
lt: Sugrąžinti

en: Info
lt: Informacija

en: Completed
lt: Pabaigtas

en: Testing
lt: Testavimas

en: Complete
lt: Baigta(s)

en: Block description
lt: Bloko aprašymas

en: Blocks
lt: Blokai

en: Block body
lt: Bloko turinys

en: The content of the block as shown to the user.
lt: Bloko turinys, kurį matys vartotojai.

en: Context
lt: Kontekstas

en: contains
lt: turi

en: Report
lt: Ataskaita

en: Element
lt: Elementas

en: Add a class
lt: Pridėti klasę

en: ends with
lt: baigiasi

en: Elements
lt: Elementai

en: Ensure that each block description is unique.
lt: Įsitikinkite, kad kiekvieno bloko aprašymas yra unikalus.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
lt: Trumpas bloko aprašymas. Naudojamas <a href="@overview">blokų administravimo puslapyje</a>.

en: Personalization
lt: Suasmeninimas
