Personalize (7.x-1.0-rc10) - en to uk translation catalogue (91 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Pages
uk: Сторінки

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Action
uk: Дія

en: Block title
uk: Заголовок блоку

en: The title of the block as shown to the user.
uk: Заголовок блоку, який бачить користувач.

en: Advanced options
uk: Розширені параметри

en: Edit
uk: Редагувати

en: Test
uk: Тест

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Add new
uk: Додати новий

en: Text
uk: Текст

en: Rename
uk: Перейменувати

en: Options
uk: Опції

en: All
uk: Все

en: Done
uk: Готово

en: Block
uk: Блок

en: Overridden
uk: Перевизначено

en: Normal
uk: Звичайне

en: Advanced
uk: Розширені

en: General
uk: Загальне

en: Start
uk: Початок

en: Variation
uk: Варіант

en: Goal
uk: Мета

en: Clone
uk: Клонувати

en: Operator
uk: Оператор

en: Operation
uk: Дія

en: minutes
uk: хвилин(и)

en: Change
uk: Змінити

en: Allowed HTML tags
uk: Дозволені HTML-теґи

en: equals
uk: дорівнює

en: greater than
uk: більше, ніж

en: less than
uk: менше, ніж

en: Revert
uk: Відновити

en: Info
uk: Інформація

en: All pages
uk: Всі сторінки

en: Completed
uk: Завершено

en: Testing
uk: Тестування

en: Resume
uk: Поновити

en: Running
uk: Запущено

en: Complete
uk: Завершене

en: Block description
uk: Опис блоку

en: Blocks
uk: Блоки

en: Block body
uk: Вміст блоку

en: The content of the block as shown to the user.
uk: Вміст блоку показуваний користувачеві.

en: Select a block
uk: Виберіть блок

en: Context
uk: Контекст

en: Add context
uk: Додати контекст

en: contains
uk: містить

en: Report
uk: Звіт

en: Campaigns
uk: Кампанії

en: Campaign
uk: Кампанія

en: Element
uk: Елемент

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: report
uk: звіт

en: Variations
uk: Варіації

en: Add variation
uk: Додати варіант

en: Add a class
uk: Додати клас

en: Control
uk: Керування

en: Rendering
uk: Візуалізація

en: ends with
uk: закінчується на

en: Pause
uk: Призупинити

en: Select an action
uk: Оберіть дію

en: Paused
uk: Пауза

en: Filter by type
uk: Фільтр по типу

en: Change status
uk: Змінити статус

en: Administrative title
uk: Адміністративний заголовок

en: Not started
uk: Не розпочато

en: Elements
uk: Елементи

en: Ensure that each block description is unique.
uk: Упевніться, що опис кожного блоку є унікальним.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
uk: Короткий опис блоку. Буде показаний на адміністративній сторінці <a href="@overview">Блоки</a>.

en: Personalization
uk: Персоналізація

en: Winner
uk: Переможець

en: View reports
uk: Перегляд звітів

en: Learn more
uk: Дізнатися більше

en: starts with
uk: починається на

en: Delete campaign
uk: Видалити кампанію

en: Shareable
uk: Загальне

en: Personalize
uk: Персональна інформація
