Personalize (7.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (66 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: Pages
tr: Sayfalar

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Action
tr: Eylem

en: Block title
tr: Blok başlığı

en: The title of the block as shown to the user.
tr: Bloğun kullanıcıya gösterilecek başlığı.

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Add new
tr: Yeni ekle

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Text
tr: Metin

en: Add another
tr: Başka ekle

en: Options
tr: Seçenekler

en: Done
tr: Tamam

en: Block
tr: Blok

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: General
tr: Genel

en: Start
tr: Başlangıç

en: Goal
tr: Hedef

en: Operator
tr: İşletmen

en: Operation
tr: İşlem

en: Add a new block
tr: Yeni bir blok ekle

en: minutes
tr: dakika

en: Change
tr: Değiştir

en: Allowed HTML tags
tr: İzin verilen HTML etiketleri

en: equals
tr: eşittir

en: greater than
tr: büyüktür

en: less than
tr: küçüktür

en: Revert
tr: Geri al

en: Info
tr: Bilgi

en: All pages
tr: Tüm sayfalar

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Testing
tr: Test ediliyor

en: Complete
tr: Tamam

en: Block description
tr: Blok açıklaması

en: Block body
tr: Blok gövdesi

en: The content of the block as shown to the user.
tr: Blok içeriğinin kullanıcıya gösterilen biçimi.

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Add context
tr: Bağlam ekle

en: contains
tr: içeriyor

en: Element
tr: Öğe

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama (debug) kipi

en: Add a class
tr: Bir sınıf ekle

en: Scheduling
tr: Zamanlama

en: ends with
tr: bittiği değer

en: Pause
tr: Geçici olarak durdur

en: Draft
tr: Taslak

en: Administrative title
tr: Yönetsel başlık

en: Ensure that each block description is unique.
tr: Her blok açıklamasının özgün olduğunu sağlayın.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
tr: Blok için kısa bir açıklama. <a href="@overview">Blok yönetim sayfasında</a> kullanılır.

en: Personalization
tr: Kişiselleştirme

en: starts with
tr: başladığı değer
