Personalize (7.x-2.0-beta2) - en to pl translation catalogue (71 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Next
pl: Dalej

en: Pages
pl: Strony

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Action
pl: Akcja

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: The title of the block as shown to the user.
pl: Tytuł bloku, który zobaczy użytkownik.

en: Overview
pl: Przegląd

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Edit
pl: Edytuj

en: Weight
pl: Waga

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Add new
pl: Dodaj nowe

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Text
pl: Tekst

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Options
pl: Opcje

en: Done
pl: Gotowe

en: Block
pl: Blok

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: General
pl: Ogólne

en: Start
pl: Początek

en: Operation
pl: Czynność

en: minutes
pl: minuty

en: Change
pl: Zmień

en: Allowed HTML tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML

en: equals
pl: równe

en: greater than
pl: większy niż

en: less than
pl: mniejszy niż

en: Revert
pl: Przywróć

en: Info
pl: Informacja

en: Completed
pl: Zakończone

en: Testing
pl: Testowanie

en: Resume
pl: Wznów

en: Review
pl: Podgląd

en: Running
pl: Uruchomione

en: Complete
pl: Zakończone

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Block body
pl: Treść bloku

en: The content of the block as shown to the user.
pl: Zawartość bloku, którą zobaczy użytkownik.

en: Select a block
pl: Wybierz blok

en: Context
pl: Kontekst

en: Add context
pl: Dodaj kontekst

en: contains
pl: zawiera

en: Debug mode
pl: Tryb debugowania

en: Variations
pl: Warianty

en: Add variation
pl: Dodaj wariację

en: Scheduling
pl: Harmonogram

en: Control
pl: Kontrola

en: ends with
pl: kończy się na

en: Pause
pl: Pauza

en: Select an action
pl: Wybierz akcję

en: Paused
pl: Zatrzymany

en: Draft
pl: Szkic

en: Scheduled
pl: Zaplanowany

en: Administrative title
pl: Tytuł wewnętrzny

en: Ensure that each block description is unique.
pl: Opisy każdego bloku muszą być unikatowe.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
pl: Krótki opis tego bloku. Wykorzystywany na <a href="@overview">stronie administracyjnej Bloków</a>.

en: Personalization
pl: Personalizacja

en: Winner
pl: Zwycięzca

en: Personalize
pl: Personalizacja
