Personalize (7.x-2.0-beta9) - en to ar translation catalogue (59 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Next
ar: التالي

en: Pages
ar: الصفحات

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Action
ar: إجراء

en: Block title
ar: عنوان الصندوق

en: The title of the block as shown to the user.
ar: عنوان الصندوق كما يظهر للمستخدم.

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Edit
ar: تحرير

en: Test
ar: الاختبار

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Export
ar: تصدير

en: Save
ar: حفظ

en: Add new
ar: إضافة جديد

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: Text
ar: نص

en: Options
ar: الخيارات

en: Done
ar: تمّ

en: Block
ar: الصندوق

en: Advanced
ar: متقدم

en: General
ar: عام

en: Start
ar: البداية

en: Goal
ar: هدف

en: Clone
ar: استنساخ

en: Operator
ar: العامل

en: Operation
ar: عملية

en: minutes
ar: دقائق

en: Change
ar: تغيير

en: Allowed HTML tags
ar: وسوم إتش.تي.إم.إل المسموح بها

en: equals
ar: يساوي

en: Revert
ar: استرجع

en: Info
ar: معلومات

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Testing
ar: جار الاختبار

en: Review
ar: المراجعة

en: Complete
ar: تام

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Block body
ar: متن الصندوق

en: The content of the block as shown to the user.
ar: محتوى الصندوق كما يظهر للمستخدم.

en: Context
ar: السياق

en: contains
ar: يحتوي على

en: Element
ar: عنصر

en: ends with
ar: ينتهي ب

en: Draft
ar: مسودة

en: Ensure that each block description is unique.
ar: تأكد أن كل صندوق له وصف فريد.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
ar: وصف موجز لصندوقك. يستخدم في <a href="@overview">صفحة إدارة الصناديق</a>.

en: Personalize blocks
ar: تخصيص الصناديق

en: Personalization
ar: التخصيص

en: starts with
ar: يبدأ ب
