Personalize (7.x-2.0-rc1) - en to cs translation catalogue (58 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Next
cs: Další

en: Pages
cs: Stránky

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Action
cs: Akce

en: Block title
cs: Nadpis bloku

en: The title of the block as shown to the user.
cs: Nadpis bloku zobrazený uživatelům.

en: Overview
cs: Přehled

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Save
cs: Uložit

en: Add new
cs: Přidat nový

en: Schedule
cs: Rozvrh

en: Add another
cs: Přidat další

en: Options
cs: Možnosti

en: Done
cs: Hotovo

en: Block
cs: Blok

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: General
cs: Obecné

en: Start
cs: Začátek

en: Clone
cs: Klonovat

en: Operator
cs: Operátor

en: Operation
cs: Operace

en: minutes
cs: minuty

en: Change
cs: Změnit

en: Allowed HTML tags
cs: Povolené HTML značky

en: Revert
cs: Vrátit

en: Completed
cs: Dokončené

en: Testing
cs: Testování

en: Review
cs: Revize

en: Complete
cs: Dokončit

en: Block description
cs: Popis bloku

en: Block body
cs: Tělo bloku

en: The content of the block as shown to the user.
cs: Obsah bloku zobrazený uživatelům.

en: When
cs: Když

en: Context
cs: Kontext

en: contains
cs: obsahuje

en: Variations
cs: Varianty

en: Add variation
cs: Přidat variantu

en: Add a class
cs: Přidat třídu

en: Scheduling
cs: Plánování

en: ends with
cs: končí s

en: Draft
cs: Koncept

en: Administrative title
cs: Administrativní název

en: Ensure that each block description is unique.
cs: Zajistěte unikátní popisy všech bloků.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
cs: Stručný popis bloku. Je použit na <a href="@overview">stránce Správa bloků</a>.

en: Personalize blocks
cs: Přizpůsobit bloky

en: Personalization
cs: Přizpůsobení
