Personalize Panels (7.x-1.4) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Personalization
hi: निजीकरण
