- Petitions - (7.x-1.0-alpha27) - en to id translation catalogue (48 entries)

en: list
id: daftar

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: user
id: anggota

en: Forgot password?
id: Lupa Password

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Private
id: Privat

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Public
id: Publik

en: Find out more
id: Cari tahu lebih lanjut

en: Go
id: Cari

en: Search
id: Pencarian

en: Response
id: Jawaban

en: Country
id: Negara

en: Preview
id: Pratinjau

en: Summary
id: Ringkasan

en: Update
id: Perbarui

en: View
id: Lihat

en: Active
id: Aktif

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Custom
id: Tersuai

en: Filter
id: Saring

en: State
id: Status

en: here
id: di sini

en: Other
id: Lainnya

en: Signatures
id: Tanda tangan

en: Log in
id: Masuk

en: IP Address
id: Alamat IP

en: Close
id: Tutup

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: City
id: Kota

en: Features
id: Fitur

en: Feature
id: Fitur

en: Log out
id: Keluar

en: or
id: atau

en: Apply
id: Terapkan

en: Popular
id: Populer

en: Finish
id: Selesai

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Draft
id: Konsep

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Archived
id: Diarsipkan
