- Petitions - (7.x-1.0-alpha29) - en to it translation catalogue (57 entries)

en: list
it: elenco

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: user
it: utente

en: Forgot password?
it: Password dimenticata?

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Private
it: Privato

en: Actions
it: Azioni

en: Public
it: Pubblico

en: Go
it: Vai

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Response
it: Risposta

en: Country
it: Paese

en: Preview
it: Anteprima

en: Summary
it: Sommario

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Default Settings
it: Impostazioni predefinite

en: Active
it: Attivo

en: Page
it: Pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Filter
it: Filtra

en: State
it: Stato

en: here
it: qui

en: Other
it: Altro

en: Signatures
it: Firme

en: Log in
it: Accedi

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Close
it: Chiudi

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: City
it: Città

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Features
it: Funzionalità

en: Feature
it: Funzionalità

en: Log out
it: Esci

en: or
it: o

en: Removed
it: Rimosso

en: Apply
it: Applica

en: Description:
it: Descrizione:

en: Contexts
it: Contesti

en: Finish
it: Termina

en: City name
it: Città

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Draft
it: Bozza

en: The password field is case sensitive.
it: Il campo della password fa differenza tra minuscolo/MAIUSCOLO

en: Search Terms
it: Termini per la ricerca

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Archived
it: Archiviato

en: Date Range
it: Intervallo di date
