- Petitions - (7.x-1.0-alpha30) - en to hi translation catalogue (51 entries)

en: list
hi: सूची

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Forgot password?
hi: पासवर्ड भूल गए?

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Private
hi: व्यक्तिगत

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Public
hi: सार्वजनिक

en: Resources
hi: संसाधन

en: Find out more
hi: और अधिक जानकारी प्राप्त करें

en: Go
hi: चले जाओ

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Response
hi: उत्तर

en: Country
hi: देश

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Summary
hi: सारांश

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: Active
hi: सक्रिय

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Media
hi: मीडिया

en: Step 1
hi: स्टेप 1

en: Step 2
hi: स्टेप 2

en: Step 3
hi: स्टेप 3

en: Step 4
hi: स्टेप 4

en: State
hi: अवस्था

en: Email:
hi: ईमेल:

en: Other
hi: अन्य

en: Signatures
hi: हस्ताक्षर

en: Log in
hi: प्रवेश

en: IP Address
hi: IP पता

en: Close
hi: बंद करे

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Log out
hi: लॉगआउट

en: or
hi: अथवा

en: Apply
hi: लागू करें

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Draft
hi: प्रारूप

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Archived
hi: संग्रहीत
