- Petitions - (7.x-1.0-alpha30) - en to oc translation catalogue (72 entries)

en: list
oc: lista

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: user
oc: utilizaire

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Private
oc: Privat

en: Actions
oc: Accions

en: Resources
oc: Ressorsas

en: Go
oc: Anatz

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Response
oc: Responsa

en: Country
oc: País

en: Preview
oc: Apercebut

en: Summary
oc: Resumit

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: Active
oc: Actiu

en: Page
oc: Pagina

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Custom
oc: Personalizat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Media
oc: Mèdia

en: Step 1
oc: Etapa 1

en: Step 2
oc: Etapa 2

en: Step 3
oc: Etapa 3

en: State
oc: Estat

en: here
oc: aicí

en: Other
oc: Autre

en: Signatures
oc: Signaturas

en: Log in
oc: Se connectar

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Close
oc: Tampar

en: First Name
oc: Prenom

en: Last Name
oc: Nom d'Ostal

en: City
oc: Vila

en: Latitude
oc: Latitud

en: Longitude
oc: Longitud

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Feature
oc: Foncionalitat

en: Log out
oc: Se desconnectar

en: Bookmark
oc: Marcapagina

en: or
oc: o

en: Removed
oc: Suprimit

en: Apply
oc: Aplicar

en: Index
oc: Indèx

en: Description:
oc: Descripcion :

en: services
oc: servicis

en: Services
oc: Servicis

en: Contexts
oc: Contèxtes

en: Finish
oc: Finir

en: Created:
oc: Creat :

en: detail
oc: detalh

en: Responses
oc: Responsas

en: Users Statistics
oc: Estatisticas de l'utilizaire

en: Password:
oc: Senhal :

en: City name
oc: Nom de la vila

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Draft
oc: Borrolhon

en: Search Terms
oc: Tèrmes de recèrca

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: Registered Users
oc: Utilizaires enregistrats

en: Email Addresses
oc: Adreças electronicas

en: Archived
oc: Archivat

en: Starting year
oc: Annada  de començament

en: New Users
oc: Utilizaires novèls

en: Learn More
oc: Ne saber mai
