- Petitions - (7.x-1.0-alpha32) - en to tr translation catalogue (71 entries)

en: list
tr: liste

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: user
tr: kullanıcı

en: Forgot password?
tr: Parolanızı mı unuttunuz?

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Private
tr: Özel

en: Actions
tr: Eylemler

en: Public
tr: Açık

en: Resources
tr: Kaynaklar

en: Find out more
tr: Daha fazla bilgi

en: Go
tr: Devam et

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Response
tr: Yanıt

en: Country
tr: Ülke

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Summary
tr: Özet

en: Update
tr: Güncelle

en: View
tr: Görüntüle

en: Issues
tr: Konular

en: Issue
tr: Konu

en: Default Settings
tr: Öntanımlı Ayarlar

en: Active
tr: Etkin

en: Page
tr: Sayfa

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Media
tr: Medya

en: State
tr: Durum

en: here
tr: buraya

en: Other
tr: Diğer

en: Signatures
tr: İmzalar

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Close
tr: Kapat

en: First Name
tr: Adı

en: Last Name
tr: Soyadı

en: City
tr: Şehir

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Features
tr: Özellikler

en: Log out
tr: Çıkış

en: State name
tr: Devlet/Eyalet adı

en: or
tr: ya da

en: Removed
tr: Silindi

en: Apply
tr: Uygula

en: Index
tr: Dizin

en: Description:
tr: Açıklama:

en: services
tr: hizmetler

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Contexts
tr: Bağlamlar

en: Enter your search terms
tr: Arama terimlerinizi girin

en: Finish
tr: Bitir

en: Created:
tr: Yaratım:

en: Password:
tr: Parola:

en: City name
tr: Şehir adı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Draft
tr: Taslak

en: Search Terms
tr: Arama Kuralları

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Registered Users
tr: Kayıtlı Kullanıcılar

en: Archived
tr: Arşivlendi

en: Date Range
tr: Tarih Aralığı

en: The path !homepage has been set as your front page.
tr: !homepage anasayfanız olarak kaydedildi.
