- Petitions - (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (76 entries)

en: list
nl: lijst

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: user
nl: gebruiker

en: Forgot password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Private
nl: Privé

en: Actions
nl: Acties

en: Public
nl: Publiek

en: Resources
nl: Bronnen

en: Find out more
nl: Meer te weten komen

en: Go
nl: Filter

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Response
nl: Antwoord

en: Country
nl: Land

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Update
nl: Bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: Issues
nl: Uitgaven

en: Issue
nl: Uitgave

en: Default Settings
nl: Standaardinstellingen

en: Active
nl: Actief

en: Page
nl: Pagina

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Custom
nl: Aangepast

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Step 1
nl: Stap 1

en: Step 2
nl: Stap 2

en: Step 3
nl: Stap 3

en: Step 4
nl: Stap 4

en: State
nl: Status

en: here
nl: hier

en: Other
nl: Andere

en: Signatures
nl: Handtekeningen

en: Log in
nl: Inloggen

en: IP Address
nl: IP-adres

en: Close
nl: Sluiten

en: First Name
nl: Voornaam

en: Last Name
nl: Achternaam

en: City
nl: Plaats

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Log out
nl: Uitloggen

en: State name
nl: Statusnaam

en: or
nl: of

en: Removed
nl: Verwijderd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: Services
nl: Diensten

en: Contexts
nl: Contexten

en: Finish
nl: Voltooien

en: Intro
nl: Introductie

en: Created:
nl: Geplaatst:

en: Responses
nl: Ingevulde enquêtes

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: City name
nl: Plaatsnaam

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Draft
nl: Concept

en: The password field is case sensitive.
nl: Het wachtwoordveld is hoofdlettergevoelig.

en: Short URL
nl: Korte URL

en: Search Terms
nl: Zoektermen

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Registered Users
nl: Geregistreerde gebruikers

en: Email Addresses
nl: E-mailadressen

en: Archived
nl: Gearchiveerd

en: Save and Continue Editing
nl: Opslaan en doorgaan met bewerken

en: Starting year
nl: Beginjaar

en: Learn More
nl: Meer informatie

en: Request URL
nl: Opgevraagde URL
