- Petitions - (7.x-1.2) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: list
bn: তালিকা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: user
bn: ব্যবহারকারী

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Log in
bn: প্রবেশ

en: IP Address
bn: আইপি ঠিকানা

en: Log out
bn: লগ আউট

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
