- Petitions - (7.x-1.2) - en to cy translation catalogue (35 entries)

en: list
cy: rhestr

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: user
cy: defnyddiwr

en: E-mail
cy: E-bost

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Country
cy: Gwlad

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Update
cy: Diweddaru

en: View
cy: Gweld

en: Active
cy: Gweithredol

en: Page
cy: Tudalen

en: Header
cy: Pennawd

en: Footer
cy: Troedyn

en: Custom
cy: Addasu

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Other
cy: Arall

en: Signatures
cy: Llofnodion

en: Log in
cy: Mewngofnodi

en: IP Address
cy: Cyfeiriad IP

en: Close
cy: Yn agos

en: City
cy: Tref

en: Log out
cy: Allgofnodi

en: or
cy: neu

en: Apply
cy: Ceisio

en: Popular
cy: Poblogaidd

en: Search Terms
cy: Termau Chwilio

en: Page top
cy: Brig y dudalen

en: Page bottom
cy: Gwaelod y dudalen
