- Petitions - (7.x-1.0-alpha24) - en to fa translation catalogue (58 entries)

en: list
fa: فهرست

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: user
fa: کاربر

en: Forgot password?
fa: گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید؟

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Private
fa: خصوصی

en: Actions
fa: عملکردها

en: Public
fa: عمومی

en: Go
fa: برو

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Response
fa: پاسخ

en: Country
fa: کشور

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Summary
fa: خلاصه

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: Issues
fa: پی آمدها

en: Issue
fa: پی آمد

en: Default Settings
fa: تنظیمات پیش‌فرض

en: Active
fa: فعال

en: Page
fa: صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Filter
fa: فیلتر

en: Media
fa: رسانه

en: State
fa: وضعیت

en: here
fa: اینجا

en: Other
fa: ساير

en: Signatures
fa: امضاها

en: Log in
fa: ورود

en: IP Address
fa: آدرس IP

en: Close
fa: بستن

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: City
fa: شهر

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Log out
fa: خروج

en: or
fa: یا

en: Apply
fa: تایید

en: Description:
fa: توضیحات:

en: Contexts
fa: زمینه‌ها

en: Zip
fa: کد پستی

en: Finish
fa: پایان

en: Password:
fa: گذرواژه:

en: City name
fa: نام شهر

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Draft
fa: پیش نویس

en: The password field is case sensitive.
fa: گذرواژه به بزرگی و کوچکی حروف حساس است.

en: Search Terms
fa: عبارات جستجو

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: creator
fa: سازنده
