- Petitions - (7.x-2.0-beta10) - en to ja translation catalogue (64 entries)

en: list
ja: リスト

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: user
ja: ユーザー

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Forgot password?
ja: パスワードお忘れですか？

en: E-mail
ja: メール

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Private
ja: プライベート

en: Actions
ja: アクション

en: Public
ja: パブリック

en: Go
ja: 実行

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Response
ja: レスポンス

en: Country
ja: 国

en: Preview
ja: プレビュー

en: Summary
ja: 概要

en: Update
ja: 更新

en: View
ja: ビュー

en: Default Settings
ja: デフォルト設定

en: Active
ja: アクティブ

en: Page
ja: ページ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Custom
ja: カスタム

en: Filter
ja: フィルター

en: Media
ja: メディア

en: State
ja: 状態

en: here
ja: こちら

en: Other
ja: その他

en: Signatures
ja: 署名

en: Log in
ja: ログイン

en: IP Address
ja: IPアドレス

en: Close
ja: 閉じる

en: Last Name
ja: 姓

en: City
ja: 市区町村

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Features
ja: フィーチャー

en: Log out
ja: ログアウト

en: State name
ja: 状態名

en: or
ja: または

en: User Agent
ja: ユーザエージェント

en: Apply
ja: 適用

en: Index
ja: インデックス

en: Description:
ja: 詳細：

en: Services
ja: サービス

en: Contexts
ja: コンテクスト

en: Zip
ja: ZIP圧縮

en: Finish
ja: 終了

en: Password:
ja: パスワード:

en: City name
ja: 市区町村名

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Draft
ja: 下書き

en: The password field is case sensitive.
ja: パスワードは大文字と小文字が区別されます。

en: Search Terms
ja: 検索語句

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Archived
ja: アーカイブ

en: Save and Continue Editing
ja: 保存して編集を続ける
