- Petitions - (7.x-2.0-beta18) - en to fr translation catalogue (73 entries)

en: list
fr: liste

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: user
fr: utilisateur

en: Forgot password?
fr: Mot de passe oublié ?

en: E-mail
fr: Courriel

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Private
fr: Privé

en: Find out more
fr: En savoir plus

en: Go
fr: Allez

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Response
fr: Réponse

en: Country
fr: Pays

en: Preview
fr: Aperçu

en: Summary
fr: Résumé

en: Update
fr: Mettre à jour

en: View
fr: Voir

en: Issues
fr: Publications

en: Issue
fr: Ticket

en: Default Settings
fr: Paramètres par défaut

en: Active
fr: Actif

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Filter
fr: Filtrer

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Media
fr: Média

en: State
fr: État

en: Email:
fr: Courriel :

en: here
fr: ici

en: Other
fr: Autre

en: Log in
fr: Se connecter

en: IP Address
fr: Adresse IP

en: Close
fr: Fermer

en: First Name
fr: Prénom

en: Last Name
fr: Nom de famille

en: City
fr: Ville

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Feature
fr: Fonctionnalité

en: Log out
fr: Se déconnecter

en: State name
fr: Nom de l'état

en: or
fr: ou

en: Removed
fr: Retiré

en: Apply
fr: Appliquer

en: Misc
fr: Divers

en: Popular
fr: Populaire

en: Contexts
fr: Contextes

en: Finish
fr: Finir

en: Created:
fr: Créé :

en: Responses
fr: Réponses

en: Batch size
fr: Taille du lot

en: Password:
fr: Mot de passe :

en: City name
fr: Ville

en: Reviewed
fr: Examiné

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Draft
fr: Brouillon

en: The password field is case sensitive.
fr: Le champ mot de passe est sensible à la casse.

en: Short URL
fr: URL courte

en: Search Terms
fr: Termes de recherche

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Registered Users
fr: Utilisateurs inscrits

en: Archived
fr: Archivé(e)

en: Date Range
fr: Intervalle de dates

en: Please enter at least one keyword.
fr: Veuillez saisir au moins un mot-clé.

en: Starting year
fr: Année  de début

en: Learn More
fr: En savoir plus

en: Important:
fr: Important :

en: Request URL
fr: URL de la requête
