- Petitions - (7.x-2.0-beta18) - en to is translation catalogue (40 entries)

en: list
is: listi

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: user
is: notandi

en: Forgot password?
is: Ertu búin(n) að gleyma lykilorðinu?

en: E-mail
is: Netfang

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Public
is: Almenn

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Country
is: Land

en: Preview
is: Forskoða

en: Summary
is: Samantekt

en: Update
is: Uppfæra

en: View
is: Skoða

en: Default Settings
is: Sjálfgefnar stillingar

en: Active
is: Virkt

en: Page
is: Síða

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Filter
is: Sía

en: API Key
is: API Lykill

en: OK
is: Í lagi

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: State
is: Fylki

en: Signatures
is: Undirskriftir

en: Log in
is: Skrá  inn

en: IP Address
is: IP vistfang

en: Close
is: Loka

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: City
is: Borg

en: Log out
is: Útskrá

en: or
is: eða

en: Apply
is: Virkja

en: City name
is: Nafn borgar

en: The password field is case sensitive.
is: Lykilorðareitur gerir greinarmun á há- og lágstöfum.
