- Petitions - (7.x-2.0-beta19) - en to uk translation catalogue (94 entries)

en: list
uk: список

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: user
uk: користувач

en: Forgot password?
uk: Забули пароль?

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Private
uk: Приватне

en: Actions
uk: Дії

en: Public
uk: Загально-доступний

en: Find out more
uk: Довідатися більше

en: Go
uk: Перехід

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Response
uk: Відповідь

en: Country
uk: Країна

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Summary
uk: Резюме

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: Issues
uk: Проблеми

en: Issue
uk: Проблема

en: Default Settings
uk: Базові налаштування

en: Active
uk: Активно

en: Page
uk: Сторінка

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Filter
uk: Фільтр

en: OK
uk: Гаразд

en: Media
uk: Медіа

en: Step 1
uk: Перший крок

en: Step 2
uk: Другий крок

en: Step 3
uk: Третій крок

en: Step 4
uk: Четвертий крок

en: State
uk: Стан

en: Email:
uk: Ел.пошта:

en: here
uk: тут

en: Other
uk: Інше

en: Signatures
uk: Підписи

en: Log in
uk: Вхід

en: IP Address
uk: IP-адреса

en: Close
uk: Закрити

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: City
uk: Місто

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: Features
uk: Властивості

en: Feature
uk: Властивість

en: Log out
uk: Вихід

en: State name
uk: Назва стану

en: Bookmark
uk: Закладка

en: or
uk: або

en: Removed
uk: Вилучене

en: Apply
uk: Застосувати

en: Index
uk: Індекс

en: Misc
uk: Інше

en: Popular
uk: Найпопулярніше

en: Description:
uk: Опис:

en: Services
uk: Служби

en: Contexts
uk: Контексти

en: Zip
uk: Індекс

en: Finish
uk: Завершити

en: Intro
uk: Вступ

en: Created:
uk: Створено:

en: Retrieve
uk: Отримати

en: detail
uk: деталь

en: Twitter
uk: Твітер

en: Password:
uk: Пароль:

en: City name
uk: Назва міста

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Draft
uk: Чернетка

en: The password field is case sensitive.
uk: Поле паролю чутливе до регістру.

en: Short URL
uk: Коротка адреса

en: Please enter a valid URL.
uk: Укажіть коректну адресу (URL)

en: Search Terms
uk: Пошукові терміни

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Registered Users
uk: Зареєстровані Користувачі

en: Email Addresses
uk: Поштова адреса

en: Sign In
uk: Увійти

en: Archived
uk: Архівовано

en: Date Range
uk: Діапазон дат

en: Under Review
uk: На розгляді

en: Save and Continue Editing
uk: Зберегти і продовжити редагування.

en: Starting year
uk: Початковий рік

en: Learn More
uk: Дізнатися більше

en: E-Mail:
uk: Ел. пошта:

en: Select Date
uk: Виберіть дату

en: Request URL
uk: URL запиту
