- Petitions - (7.x-2.0-beta4) - en to da translation catalogue (69 entries)

en: list
da: liste

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: user
da: bruger

en: Forgot password?
da: Glemt password?

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Private
da: Privat

en: Actions
da: Handlinger

en: Public
da: Offentlig

en: Resources
da: Ressourcer

en: Download
da: Hent

en: Go
da: Skift

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Country
da: Land

en: Preview
da: Gennemse

en: Summary
da: Resumé

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Issues
da: Udgaver

en: Issue
da: Udgave

en: Default Settings
da: Standard indstillinger

en: Active
da: Aktiv

en: Page
da: Side

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Custom
da: Tilpasset

en: API Key
da: API-nøgle

en: Step 1
da: Trin 1

en: Step 2
da: Trin 2

en: Step 3
da: Trin 3

en: State
da: Status

en: here
da: her

en: Other
da: Anden

en: Signatures
da: Signaturer

en: Log in
da: Log ind

en: IP Address
da: IP-adresse

en: Close
da: Luk

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: City
da: By

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Log out
da: Log ud

en: State name
da: Tilstandsnavn

en: or
da: eller

en: Removed
da: Fjernet

en: Apply
da: Udfør

en: Index
da: Indeks

en: Description:
da: Beskrivelse:

en: Contexts
da: Kontekster

en: Finish
da: Afslut

en: Created:
da: Oprettet:

en: Password:
da: Adgangskode:

en: City name
da: Bynavn

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Draft
da: Kladde

en: The password field is case sensitive.
da: Der er forskel på store og små bogstaver i adgangskoden.

en: Search Terms
da: Søgeord

en: My Petitions
da: Mine underskriftsindsamlinger

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Email Addresses
da: E-mail-adresser

en: creator
da: forfatter

en: Archived
da: Arkiveret

en: Starting year
da: Start år
