- Petitions - (7.x-2.0-beta7) - en to hu translation catalogue (85 entries)

en: list
hu: lista

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: user
hu: felhasználó

en: Forgot password?
hu: Elfelejtett jelszó?

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Private
hu: Rejtett

en: Actions
hu: Műveletek

en: Public
hu: Nyilvános

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Download
hu: Letölt

en: Find out more
hu: Tovább információ

en: Go
hu: Mehet

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Response
hu: Válasz

en: Country
hu: Ország

en: Preview
hu: Előnézet

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: View
hu: Megtekintés

en: Issues
hu: Feladatok

en: Issue
hu: Feladat

en: Default Settings
hu: Alapértelmezett beállítások

en: Active
hu: Aktív

en: Page
hu: Oldal

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Custom
hu: Egyéni

en: Filter
hu: Szűrő

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Media
hu: Média

en: State
hu: Állapot

en: here
hu: ide

en: Other
hu: Egyéb

en: Signatures
hu: Aláírások

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Close
hu: Bezár

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: City
hu: Város

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: State name
hu: Állapot név

en: or
hu: vagy

en: Removed
hu: Eltávolított

en: User Agent
hu: Böngésző

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Misc
hu: Egyéb

en: Popular
hu: Népszerű

en: Description:
hu: Leírás:

en: services
hu: szolgáltatások

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Contexts
hu: Környezetek

en: Finish
hu: Befejezés

en: Created:
hu: Létrejött:

en: Retrieve
hu: Lekérés

en: Responses
hu: Válaszok

en: Batch size
hu: Kötegméret

en: Password:
hu: Jelszó:

en: City name
hu: Város neve

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Draft
hu: Vázlat

en: The password field is case sensitive.
hu: A jelszó mező érzékeny a kis-, illetve nagybetűkre.

en: Short URL
hu: Rövid webcím

en: Please enter a valid URL.
hu: Érvényes webcímet kell megadni.

en: Search Terms
hu: Keresési kifejezések

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: creator
hu: létrehozó

en: Archived
hu: Archivált

en: Date Range
hu: Dátumtartomány

en: Please enter at least one keyword.
hu: Legalább egy kulcsszót meg kell adni.

en: Save and Continue Editing
hu: Mentés és a szerkesztés folytatása

en: Starting year
hu: Kezdőév

en: Learn More
hu: További tudnivalók

en: First Name, Last Initial
hu: Keresztnév, vezetéknév kezdőbetűje

en: First Initial, Last Initial
hu: Keresztnév kezdőbetűje, vezetéknév kezdőbetűje
