- Petitions - (7.x-2.0-beta7) - en to pt translation catalogue (71 entries)

en: list
pt: lista

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: user
pt: usuário

en: Forgot password?
pt: Esqueceu sua senha?

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Private
pt: Privada

en: Actions
pt: Ações

en: Public
pt: Público(a)

en: Resources
pt: Recursos

en: Find out more
pt: Veja mais

en: Go
pt: Ir

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Response
pt: Resposta

en: Country
pt: País

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Summary
pt: Resumo

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Ver

en: Issues
pt: Ocorrências

en: Issue
pt: Ocorrência

en: Default Settings
pt: Configuração Padrão

en: Active
pt: Ativo

en: Page
pt: Página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Custom
pt: Personalizado

en: Filter
pt: Filtrar

en: API Key
pt: Chave de API

en: Media
pt: Mídia

en: State
pt: Estado

en: here
pt: aqui

en: Other
pt: Outros

en: Signatures
pt: Assinaturas

en: Log in
pt: Entrar

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Close
pt: Fechar

en: First Name
pt: Nome

en: Last Name
pt: Sobrenome

en: City
pt: Cidade

en: Log out
pt: Sair

en: State name
pt: Nome do estado

en: or
pt: ou

en: Removed
pt: Removido

en: User Agent
pt: Agente do usuário

en: Apply
pt: Aplicar

en: Index
pt: Índice

en: Description:
pt: Descrição:

en: Services
pt: Serviços

en: Contexts
pt: Contextos

en: Finish
pt: Finalizar

en: Created:
pt: Criado:

en: detail
pt: detalhe

en: Batch size
pt: Quantidade de cupons

en: Password:
pt: Senha:

en: City name
pt: Cidade

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Draft
pt: Rascunho

en: The password field is case sensitive.
pt: O campo senha diferencia maiúsculas de minúsculas.

en: Short URL
pt: Encurtar URL

en: Search Terms
pt: Termos de busca

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: creator
pt: criador

en: Archived
pt: Arquivados

en: Under Review
pt: Em Revisão

en: Learn More
pt: Saiba mais
