PhantomJS Capture (7.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Image
cs: Obrázek

en: Original image
cs: Původní obrázek

en: here
cs: zde

en: Other
cs: Jiné

en: File directory
cs: Adresář souborů

en: Capture
cs: Zachytit

en: Upload destination
cs: Cíl nahrávání

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
cs: Vyberte kde má být finální úložiště souborů. Uložiště soukromých souborů má mnohem vyšší režii než uložiště veřejných souborů, ale umožňuje omezovat přístup k souborům tohoto pole.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
cs: Volitelný podadresář složky pro nahrané soubory. Nezadávejte počáteční ani koncové lomítko.

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: None (original image)
cs: Žádný (původní obrázek)

en: Link image to
cs: Odkázat obrázkem na

en: Image style: @style
cs: Styl obrázku: @style

en: Nothing
cs: Nic
