PhantomJS Capture (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Image
de: Bild

en: Site
de: Website

en: Original image
de: Originalbild

en: here
de: hier

en: Other
de: Weitere

en: File directory
de: Dateiverzeichnis

en: Capture
de: Einziehen

en: Upload destination
de: Upload-Ziel

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
de: Wählen Sie aus, wo die Dateien abgelegt werden sollen. Der Private Dateispeicher erfordert bedeutend mehr Performance als der Öffentliche Dateispeicher, bietet jedoch einen geschützten Zugang zu Dateien in diesem Feld.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
de: Optionales Unterverzeichnis im Zielverzeichnis des Uploads, in dem Dateien gespeichert werden. Keine Schrägstriche voranstellen oder anhängen.

en: Image style
de: Bildstil

en: None (original image)
de: Keine (Originalbild)

en: Link image to
de: Bild verlinken mit

en: Image style: @style
de: Bildstil: @style

en: Nothing
de: Nichts

en: Default destination
de: Standardziel
