PhantomJS Capture (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Image
it: Immagine

en: Site
it: Sito

en: Original image
it: Immagine originale

en: here
it: qui

en: Other
it: Altro

en: File directory
it: Cartella file

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
it: Seleziona dove i file dovranno essere memorizzati. I file privati hanno un costo di gestione maggiore ma permettono l'accesso limitato ai file memorizzati in questo campo.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
it: Sottocartella opzionale all'interno della destinazione del file da caricare. Non includere slash iniziali o finali.

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: Nothing
it: Niente

en: Default destination
it: Destinazione predefinita
