PhantomJS Capture (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Image
uk: Зображення

en: URL
uk: URL-адреса

en: Site
uk: Сайт

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: here
uk: тут

en: Other
uk: Інше

en: File directory
uk: Каталог файлів

en: Capture
uk: Захопити

en: Upload destination
uk: Шлях призначення для відвантажень

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
uk: Вкажіть кінцеве місце збереження файлів. Приватне сховище файлів забирає більше ресурсів, ніж загальнодоступне, але дозволяє обмежити доступ до файлів лише через це поле.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
uk: Необов'язковий підкаталог для збереження відвантажених файлів. Без похилих рисок на початку і наприкінці.

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Link image to
uk: Зображення є посиланням на

en: Image style: @style
uk: Стиль зображення: @style

en: Nothing
uk: Нічого

en: Default destination
uk: Призначення за промовчанням
