PhantomJS Capture (7.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Image
ja: 画像

en: Site
ja: サイト

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: here
ja: こちら

en: Other
ja: その他

en: File directory
ja: ファイルディレクトリー

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ja: ファイルが最終的に保存される場所を選択する。プライベートファイル保存は、パブリック保存に比べてはるかに大きなオーバーヘッドがありますが、このフィールド内ファイルへのアクセス制限を行うことができます。

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ja: アップロードされたファイルが保存されるサブディレクトリー(オプション)。前後にスラッシュをつけないようにしてください。

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Link image to
ja: 画像へのリンク

en: Image style: @style
ja: 画像のスタイル: @style

en: Nothing
ja: なし

en: Default destination
ja: デフォルトの行き先
