PhantomJS Capture (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Image
pt: Imagem

en: Site
pt: Sítio

en: Original image
pt: Imagem original

en: here
pt: aqui

en: Other
pt: Outro

en: File type
pt: tipo de ficheiro

en: File directory
pt: Diretório de ficheiros

en: Capture
pt: Captura

en: Upload destination
pt: destino dos ficheiros a carregar

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pt: Selecione onde os ficheiros finais deverão ser armazenados. O armazenamento de ficheiros privados provoca uma sobrecarga significativamente maior do que ficheiros públicos, mas permite restrições de acesso a ficheiros neste campo.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
pt: Subdiretório opcional dentro da diretório de destino de carregamento, onde os ficheiros serão armazenados. Não inclua barras nem no início nem no fim do caminho.

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhuma (imagem original)

en: Link image to
pt: Ligar imagem a

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Nothing
pt: Nada

en: Default destination
pt: Destino predefinido
