PhantomJS Capture (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Image
id: Gambar

en: Site
id: Situs

en: Original image
id: Gambar asli

en: here
id: di sini

en: Other
id: Lainnya

en: File type
id: Tipe berkas

en: File directory
id: Direktori berkas

en: Upload destination
id: Tujuan unggahan

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
id: Pilih tempat berkas terakhir harus disimpan. Penyimpanan berkas pribadi memiliki overhead yang jauh lebih besar daripada berkas publik, namun memungkinkan akses terbatas ke berkas dalam bidang ini.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
id: Subdirektori opsional dalam tujuan upload dimana berkas akan disimpan. Jangan sertakan garis miring sebelumnya atau garis miring.

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Link image to
id: Tautkan gambar ke

en: Image style: @style
id: Gaya gambar: @style

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Nothing
id: Tidak ada
